Klub Českých Turistů

odbor TJ Nový Jičín

KČT Nový Jičín » Kniha návštěv

KNIHA NÁVŠTĚV

Toto je kniha návštěv. Zde můžete psát prakticky cokoliv, co máte na srdci. Pamatujte na slušné vychování a prosím, nevkládejte žádný spam ani nežádanou reklamu. Vyhrazujeme si právo smazat či upravit jakýkoliv příspěvek, který nebude v souladu s našimi vnitřními pravidly anebo bude psán za účelem poškození druhé osoby.
Děkujeme za pochopení.

Olga Hudáková a spol.
02. 04. 2024 20:14

Opět chválíme vydařený velikonoční zájezd.Díky Vám,kteří se na jeho plánování podíleli jsme byli okouzlení krásou Žďárských vrchů.Začalo to prohlídkou pohádkové vesničky-Podlesíčko.Každý by si vybral na ubytování domeček podle své oblíbené pohádky.Pouze diabetici nesmí do perníkové chaloupky.Při dalších výletech krajinou se střídaly louky,pastviny,rybníky,říčky,betonové sochy a skalní útvary.Nejvyšším vrcholem je Devět skal 836 m.n.m.Palec nahoru Františkovi Horákovi,který zdolal vrchol bez kyslíkového přístroje po 40.ti létech.Podél řeky Doubravy nás čekaly nečekané překážky.Večírek ale všechnu únavu smazal.Poslední den byl výstup na Zelenou horu,kde se nachází poutní kostel.Patří na seznam světového děditství UNESCO.To nešlo nevidět.Po této kráse nás čekala cesta domů.Musíme pochválit řidiče Radka za bezpečnou jízdu a ochotnou obsluhou při vaření kávy.Díky všem i turistům za společnost.Olga a spol.

Vlasta Nedomová
01. 04. 2024 18:17

Děkujeme za hezký prodloužený velikonoční víkend. Vlasta+Ivo+Amynky Nedomovi

Olga Hudáková a spol.
26. 03. 2024 15:17

Sobotní vycházka z Fulneku do Suchdolu nad Odrou neměla chybu ani chybičku.Opět manželé Raškovi měli na její úspěšnosti podíl.Hezká trasa spojena s prohlídkou muzea Moravských bratří v Suchdole n.Odrou s průvodcem,skvělé občerstvení za lidové ceny.Prostě dokonale zvládnuta akce plná pohody a smíchu.Anička je prostě jednička.Za asistence kuchtíků z řad turistú uvařila chutný guláš,zajistila domácí koláčky i potřebné tekutiny.Svoje znalosti z historie nám taky předvedla.Co dodat.Když se věci dělají s láskou jde to poznat.Věřím,že hovořím za všech skoro 40-cet turistů.Oli a spol.

Ivana Klimčíková
25. 03. 2024 19:05

Procházka z Fulneku do Suchdola n.O. svěží jarní rozkvetlou krajinou byla úplným balzámem na duši. V Muzeu Moravských bratří jsme si se zájmem poslechli výklad průvodce a žasli nad příběhem 250 místních rodáků i protestantů z okolních vesnic, který se odehrál před 300 lety. O jejich cestě za svobodou vyznání jsme se v dějepise moc neučili, proto bylo zajímavé poslechnout si osudy těchto odvážných lidí. Vše bylo korunováno skvělým gulášem Aničky a Mirka Raškových.
Díky za tento krásný výlet a celou organizaci akce!

Roman
16. 01. 2024 19:39

Sobotní výlet do přírody za grogem se mi moc líbil. Byl jsem překvapen. Asi jako řidič autobusu ze kterého mu vyskákala u Sirkových většina cestujících. Ne zrovna malá partička nadšenců zimní turistiky. Po krátké chůzi kolem dálnice se vynořila široká rovná lesní cesta. Ta už nás zavedla bez navigace k myslivecké chaloupce, tzv. Bod záchrany - rescue point. Zde jsme se zastavili, uvolnili a začala volná zábava s posezením a s občerstvením. Zkušený organizátor Slávek splnil co slíbil. Rozbalil všemožné ingredience a svoje nádobíčko tj. pomůcky na vaření perv.. resp. grogu. A zahájil kultovní obřad zažehnutím mohutného plamene. Netrvalo to dlouho a námi donesenou vodu přeměnil na grog. Malý zázrak. A les zůstal nedotčen.
Ten grog nám vlil teplo do žil a do útrob a možná i do hlav. Byl to tak lahodný a zdravý doping. A především prevence před rýmou, nachlazením, před viry, bakteriemi a parazity(hřebíček). Taková experimentální vakcína pro všechny a proti všemu. I proti covidu. Ale výrazně levnější než ta Prymulova od Pfizeru. Dal jsem si pro jistotu 3 posilující dávky. A přežil jsem to. Asi proto, že nebyla od Pfizeru, ale od Božkova. Zbytek výletu proběhl bez nežádoucích účinků až domů. Ať žijí zimní hrátky. Chtělo by to další dávku. Výletu!

Olga Hudáková a spol.
16. 01. 2024 17:43

13.leden byl super den,kdy nás Slávek po roce pozval na vycházku s tradičním vařením grogu.Do autobusu se nás vešel pěkný počet-32 turistů a pes.Po krásné lesní cestě jsme dokráčeli k cíli a tam proběhl raut.Batohy se otvíraly a dobroty nabízely.Slávek sám zvládl vaření grogu pro nás skvěle.Pak s úsměvem na líci nám cesta zpět ubíhala a zima nám rozhodně po grogu nebyla.Slávku děkujeme a těšíme se až příští rok otevřeš bistro " U křečové žíly" to je podnik kde se stojí.Oli a spol.

Olga Hudáková a spol.
16. 01. 2024 17:31

Poslední skvělá vycházka v roce 2023, kde byl hojný počet turistů se uskutečnila pod osvědčeným vedením Mirka Rašky
a Aničky vedla na Štramberk.Stále je tam co obdivovat.Tentokrát spousta betlému a vyprávění Aničky,která má přehled o dějinách ve městě.Pěkná tečka na nás čekala na konci výletu,když nám manželé Raškovi zajistili posezení v restauraci pod Štramberskou trubou.S krásnými dojmy jsme odjíždělispokojeni domů.Díky Vám oběma.

Martina Fiedlerová
25. 11. 2023 16:58

Děkuji Ivě, že pro nás připravila besedu s promítáním a podělila se s námi o své zážitky z cesty po Mexiku.
Určitě bychom přivítali, kdyby se našel další "odvážný" cestovatel se zajímavými zážitky.
Bylo to super.
Martina

Olga hudáková
19. 11. 2023 15:42

Páteční ráno 17.listopadu nás nás nevítalo ideální počasí,přesto se nás sešlo 12 turistů a evidentně jsme Slávkovi udělali radost.Počasí se během dne umoudřilo a celou trasu všichni ve zdraví došli do cíle.Tam jsme Slávkovi provolali 3x sláva,protože místo inverze nás na kopcích čekaly výhledy a taky nepoznaná místa.Ps:Slávku líbilo se nám s Tebou šlapat nahoru i dolů a smát se Tvým historkám.Oli a spol.

Milan Mikuš
06. 11. 2023 16:52

Ač jsem mohl být letos s partou na přechodu Beskyd jen v pátek a sobotu, bylo to i přes počasí, kdy nám doslova teklo do bot, perfektní. Bezva lidi a zábava až do dna. Již se těším na příští rok. Děkuji Milanovi a šedé eminenci Ríšovi :-) za odvedenou práci. Palec nahoru! Milan

Martina Fiedlerová
04. 11. 2023 11:33

Letošní Přechod Beskyd sice nezačal zrovna ideálním počasím a pátek byl zkouškou naší odvahy a odolnosti, ale od soboty se to zlepšovalo až do naprosté nirvány v neděli. Děkuji Milanovi a Richardovi za vzornou přípravu, všem statečným účastnlkům za společnost a Jiřímu za doprovodné servisní služby a noviny na vysušení bot.

Olga Hudáková a spol.
17. 10. 2023 13:30

14.října byla v plánu pěší turistika-z Fulneku do Bílovce.Protože ji vedla naše dvojka Mirek s Aničkou nešlo ji odolat.Je to záruka,že vše co slibuji taky cestou uvidíme.Pěkná účast turistů jim na oplátku nepřidělala vrásky a ve zdraví s dobrou náladou všichni došli do cíle.Tak ostatní neváhejte a příští jejich akci si nenechte ujít.Olga a spol.

Tomáš Kudělka
13. 10. 2023 13:14

K akci Babky. Bylo to jedním slovem pompézní !!!
Ke komentáři Slávka o "nejslabší kytaristovi" bych rád podotkl: "Slavku nikdo nezahraje píseň Cirkus Šalivary jako ty" ! :-) Jsi borec a já ti za zorganizování této nadmíru povedené akcie tisíckráte děkuji.

Milan Mikuš
09. 10. 2023 18:31

Děkuji Igorovi a Mirkovi za poskytnutí aut na Údolí Moravice a Weisshuhnův kanál. Doufám, že se sobotní procházka líbila. Milan

Roman
05. 10. 2023 22:04

Milí přátelé.
Byl jsem ve Slovinsku a pak ještě na Slovensku. Velmi se mi líbilo tam i tam.
Díky Martině a Milanovi jsem měl možnost i se svou ženou nahlédnout do Triglavského národního parku, navnímat okolí Bohinjského jezera a dobře se najíst.. Děkuji vám.
Díky Slávkovi jsem pak mohl relaxovat a vyčistit si hlavu v Západních Tatrách. Jsou moc krásné a nádherně barevné. Pokud však narazíte na popadané stromy z polomů, máte možnost je překonat nebo se vrátit. My jsme se nevrátili. Krev zaschne a jizvy se zahojí. Pokud jsou spoluturisté dobří a veselí lidé a správce chaty je k vám jako starý kamarád, pak se cítíte na 100x lépe než v hotelu s vlastní postelí, koupelnou a záchodem.
Slovince mám rád. Slováky mám rád. A zdá se u nich být vše v pořádku. Pojedu tam zas. O co větší jsem měl radost, když po návratu jsem se dověděl, že většina Slováků si zvolila správný smer. Chvála Bohu. Připíjím skvělou žinčicou ze Zázrivé: "Ať žije Slovinsko. Ať žije Slovensko a ať se mu daří“. I my se dočkáme. Roman

Radomír
02. 10. 2023 12:08

Červenec:
Slávek nám opět připravil výjimečnou akci. Na chatě Červenec jsem spal naposled před asi 35 lety. Úžasné místo, skvělý program a nezapomenutelný večírek. Moc děkuji, Slávku, a těším se na další Tvé akce. Radomír.

Horák František · f.horak@seznam.cz
13. 09. 2023 14:20

Slovinsko co napsat prostě super Marta a Franta Horákovi

Ivana Klimčíková
11. 09. 2023 20:27

Také se přidávám ke spokojeným účastníkům zájezdu. Za ten týden jsme si užili velkou porci přírodních krás, na túrách si dali do těla, a to vše s prima partou lidí. Děkuji Martině a Milanovi za jejich úsilí, nechali jste na tom hodiny a hodiny práce. Stálo to za to!

Danka Včíslová
11. 09. 2023 12:53

Moc děkujeme za úžasný zájezd do Slovinska. Byli jsme nadšení z každého dne,vše bylo moc super od počasí přes přípravu tras až po ubytování a fajn spolucestujici.Tak zase příště. Danka a Libor.

Alena
10. 09. 2023 20:05

Děkujeme za možnost se zúčastnit zájezdu do Slovinska. Byl to krásný týden s nádherným počasích, pestrým programem i zázemím. Děkujeme za výbornou organizaci Martince a Milanovi. 2x Alča + Igi