Klub Českých Turistů

odbor TJ Nový Jičín

KČT Nový Jičín » Fotogalerie » Zimní sraz turistů na Skurečené - 53. ročník

ZIMNÍ SRAZ TURISTŮ NA SKUREČENÉ - 53. ROČNÍK

Krásná vycházka "okolo komína" se nám vydařila. Přes noc napadlo hodně sněhu a krajina dostala úplně jiný ráz. Z nádraží jsme vyrazili v hojném počtu kolem a razili si cestu přes šenovský tankodrom přes Panský kopec a občerstvili se v Bernarticích v restauraci u Bříz. Spokojenost zúčastněných a dobrá nálada byla znát. Pod hradem jsme se rozloučili. I když výhledy nebyly až do dáli, sníh nám vše vynahradil.
Díky všem zůčastněným
-MK-Také v letošním roce se 25. února konal na turistické chalupě na Skurečené tradiční zimní sraz turistů. Už 53. ročník pořádal odbor KČT při TJ Nový Jičín. Celkem se sešlo kolem 150 účastníků. Nejvíce z Nového Jičína, ale také z Oder, Příbora, Mořkova, Ostravy, Frýdku - Místku, Bohumína, Českého Těšína, Valašského Meziříčí, Vsetína a dalších míst.
Na místo setkání, které je uprostřed přírody, přicházeli turisté pěšky nebo na běžkách z několika směrů. Ti nejzdatnější se vydali z Pusteven směrem na Martiňák, další přístupové trasy vedou z Horní Bečvy nebo z Podolánek.
Nakonec se všichni sešli na Skurečené, kde se mohli ohřát, občerstvit se a zanotovat si u kytary. Děti si ještě užívaly sníh, který v té době už ve městě chyběl.
Jako každý rok panovala na chalupě dobrá nálada a také vyšlo počasí, dokonce chvíli i sněžilo.
Dík patří i pořadatelům, kteří akci připravili a zajistili vše potřebné pro její hladký průběh.
Za rok na Skurečené opět na shledanou.
                                                                          Martina Fiedlerová