Klub Českých Turistů

odbor TJ Nový Jičín

KČT Nový Jičín » Fotogalerie » Velikonoční zájezd - Moravský kras

VELIKONOČNÍ ZÁJEZD - MORAVSKÝ KRAS

Jak se říká: „do třetice všeho dobrého“, tak se nám konečně po dvou letech podařilo uspořádat velikonoční zájezd do Moravského krasu. Zájem byl velký, sešlo se nás celkem 58. Není se co divit - Moravský kras patří k tomu nejhezčímu u nás. Začali jsme v Jedovnicích a přes Rudice a Nový hrad došli až do Blanska. 
Druhý den ráno nás čekala prohlídka jeskyně Výpustek, kde byl také protiatomový kryt a válečná podzemní továrna. Trasa následné pěší túry vedla kolem Alexandrovy rozhledny a Býčí skály do Křtin, kde jsme mohli obdivovat barokní kostel Jména Panny Marie a místní cukrárnu v retro stylu. Večer jsme se sešli na velikonoční dražbě pod vedením Slávka. 
Třetí den byl spíše odpočinkový. Autobusem jsme dojeli do Sloupu. Většina z nás využila možnost prohlídky Sloupsko - Šošůvských jeskyní. Poté jsme se pěšky vraceli na naše ubytování v Češkovicích. Cestou jsme ještě vylezli na rozhlednu Podvrší. Po večeři se pánové rozdělili do dvou skupin a následovalo šmigrustování. Nakonec jsme si společně při vínečku zazpívali se Slávkem a kytarou na tradičním velikonočním večírku. 
Poslední den jsme dojeli na Skalní mlýn. Měli jsme objednánu prohlídku Punkevních jeskyní s plavbou na loďkách po Punkvě. I když jsme tam všichni kdysi byli, přesto nás prohlídka znovu nadchla a plavba na loďce s vtipným komentářem byla zážitkem. Také následná vycházka Pustým žlebem s mnoha jeskyněmi, vyhlídka Koňský spád, propast Macocha a další úžasné přírodní zajímavosti nás příjemně naladily na zpáteční cestu.

Celý zájezd nás provázelo krásné počasí, které ještě podpořilo dobrou a přátelskou náladu.

Foto: Milan Mikuš