Klub Českých Turistů

odbor TJ Nový Jičín

KČT Nový Jičín » Fotogalerie » Přechod Beskyd – 25. ročník

PŘECHOD BESKYD – 25. ROČNÍK

26-28 osob, z toho 1 cyklista
trasa:Komorní Lhotka, konečná - Ondráš - Kolářova chata - Bílý Kříž - Švarná Hanka - Lysá hora - hotel Petr Bezruč - Frýdlant nad Ostravicí

Letošní přechod Beskyd nemohl dopadnout lépe. Spousta krásných výhledů, počasí vyšlo na jedničku a do toho obrovská skupina nadšených turistů. Vyrazili jsme z Komorní Lhotky a někteří se k nám připojili později. Ale i tak jsme všichni úspěšně dorazili na Kolářovu chatu, kde nás mile překvapili nejenom kvalitou ubytování, ale hlavně možností občerstvení - s tím jsme nepočítali.
Někteří využili možnosti sauny, ostatní plnili kvíz. Druhý den jsme měli domluvené přespání na Švarné Hance. První část trasy byla společná a na Bílém kříži se každý mohl rozhodnout, jak náročnou trasu si zvolí. Na Švarné Hance jsme spali už podruhé a opět jsme byli velmi spokojeni s kvalitou poskytnutých služeb. Promítání bohužel selhalo, protože nám chyběl správný kabel. Třetí den jsme měli všichni společný cíl a tím byl výstup na Lysou horu. Výstup na horu nám komplikoval pořádný vítr, ale to nás neodradilo. Nahoře jsme se na chvíli ukryli do restaurace a objednali si něco teplého do žaludku. Po sestupu jsme se usídlili v hotelu Petr Bezruč. I zde jsme byli nadmíru spokojeni a stejně jako každý večer, probrali jsme mnoho témat u lahodného moku. Ráno jsme se po snídani sbalili a udělali jsme závěrečnou skupinovou fotku před hotelem. Po skupinkách jsme postupně došli na nádraží Frýdlantu nad Ostravicí. Rozloučili jsme se a postupně nasedli do aut nebo vlaku a odebrali se do svých domovů.