Klub Českých Turistů

odbor TJ Nový Jičín

KČT Nový Jičín » Fotogalerie » Zimní sraz turistů na Skurečené - 52. ročník

ZIMNÍ SRAZ TURISTŮ NA SKUREČENÉ - 52. ROČNÍK (STRANA 2)

V pořadí 52. Zimní sraz turistů na Skurečené se letos pořádal po roční přestávce 26. února. Přestože byl z Nového Jičína vypraven jen jeden autobus přes Příbor a Kopřivnici, byla i tak účast vysoká - 140 osob, z toho turisté ze 14 odborů. Nejvíce z Nového Jičína, Kopřivnice a Příbora.

Trasy byly individuální. Část účastníků přišla pěšky přes Pustevny a Martiňák. Letos se na běžky vypravili pouze 2 odvážlivci. Ovšem nelitovali. Trasa byla upravená a překvapivě bez ledu. Pěší také volili přístup buď z Čeladné – Podolánek, s možností prodloužení přes Kociánku a Mečovou, případně procházky po okolí Skurečené, např. na Martiňák. Děti si u chalupy užívaly sníh. Budovali iglú a jezdili na bobech a nebo jen na bundách.

Pro účastníky opět připravily naše kuchařky pod vedením Jarky Kiralové bohatý jídelníček za lidové ceny. Však také všem chutnalo. Ani letos nechyběla hudba. Sešlo se několik kytaristů, banjo a housle - z našeho odboru Miluška Meisslová, Zdeněk Palacký, Pavel a Jirka Hruškovi.

Na organizačním zajištění zimního srazu se již tradičně podílel výbor a řada dalších našich členů, kterým patří velký dík - je to skutečně sehraný tým a letos opět vše zvládli na výbornou!

Zimní sraz organizoval výbor odboru.