Klub Českých Turistů

odbor TJ Nový Jičín

KČT Nový Jičín » Fotogalerie » Se Slávkem na Polanu

SE SLÁVKEM NA POLANU

Kvůli problematice okolo koronaviru se neuskutečnil dlouho plánovaný zájezd pořádaný našim turisty z odboru TJ KČT Nový Jičín do oblasti východní části Vysokých Tater. Zrušen byl krátce před odjezdem. Tak pro nažhavené turisty z nerealizovaného zájezdu rychle něco vymyslet. Jako náplast na tu bolístku jsme šli  v menším počtu na hřeben Vsetínských vrchů, třídenní putování s větším " báglem", kde byl spacák, nutný proviant na tři dny,oblečení. Jeli jsme linkovými busy z Nového Jičína  na horské sedlo Čarták. Odtud jsme vyšli po červené značce přes galerii v přírodě s množstvím dřevěných , vyřezávaných soch
již hřebenem Vsetínských vrchů. Krásný, slunečný den umožnil široširé výhledy na hřeben Javorníků, tak i Beskyd s Radhoštěm, i Lysou horou. Příjemnou zastávku nám vnutilo Valašské okénko na Kotlové s občerstvením, pivem i valašskými alko specialitami. Přes vrchol Pálenici a turistům i běžkařům známé Benešky, jsme došli na rozcestí Polana a krátkým sestupem po žluté značce k zajištěnému ubytování ve valašské, stylové chalupě, kde si každý " uklohnil", co si přinesl.Večer u ohýnku pod oceánem hvězd se vyprávělo, vzpomínalo...Druhý den po snídani jsme sešli po žluté zn. do Miloňova a samostatným značením k rozhledně na Miloňové ve výšce 846 m. Přes Velkou Hanzlůvku a Ladův pramen s jezírkem, jsme se dostali opět na hřeben, po něm k rozcestí Polana a k naší chalupě, zatíženi houbami.
Od večerního ohýnku nás vyhnal deštík.
Ráno po snídani a nutném úklidu jsme se pobalili a odlehčeni od snězených zásob a vypitých tekutin jsme se přes rozcestí Polany spustili k Horní Bečvě  k autobusu.  Ti, délkou tras neuspokojeni, si den sv. Václava prodloužili hřebenem přes Třeštík na Bumbálku k busu. Na krásný, vydařený, pohodový výlet , kde jsme od Čartáku potkali  jen pár cyklistů, budeme dlouho vzpomínat.