Klub Českých Turistů

odbor TJ Nový Jičín

KČT Nový Jičín » Fotogalerie » Pochod Okolím Nového Jičína - 13. ročník

POCHOD OKOLÍM NOVÉHO JIČÍNA - 13. ROČNÍK

Konečně jsme se dočkali!!! Po dvou letech covidových opatření jsme mohli uspořádat 13. ročník pochodu a cyklojízdy Okolím Nového Jičína. Opět se zapojili všichni tradiční pořadatelé. Náš odbor KČT jako hlavní pořadatel a garant. Pohádkový les připravily děti z oddílu TOM Ještěrky, na Skalkách a na Čerťáku se mohli účastníci setkat se skauty z oddílu Pagoda.
Trochu statistiky: Na start přišlo celkem 204 účastníků. Na pěší trasy vyrazilo 182 lidí a na kole letos jen 22 cyklistů. 
Nejmladší účastník měl 5 měsíců (pohádkový les), nejstarší účastníci pěší (9 km) byli Eliška Pekariková a Jiří Pauk - 81 let a na kole (40 km) Bohumil Nožička - 78 let. 
Z Nového Jičína a okolních obcí se pochodu zúčastnilo 160 lidí. Nejvzdálenější byli dva účastníci z Prahy a 6 občanů Polska z Krakowa. Přišlo také 15 ukrajinských maminek a dětí, kteří jsou ubytovaní v Novém Jičíně. Dětí do 15 let bylo na třech trasách 57. 
Na kontrolách se ale bavili i dospělí a společně si užili pěkný sluníčkový den. 
V cíli v Novém Slunku si mohli výherci tomboly vyzvednout hodnotné ceny a všichni si poslechnout hudební skupinu JARA trio, která nám zahrála hity ve stylu country.

Velký dík patří pořadatelům, kteří se na zajištění pochodu podíleli - značení tras (a odznačení), zajištění startu, cíle a kontrol, dětem z TOM Ještěrky, skautům z Pagody, muzikantům z JARA trio a Městu Nový Jičín za finanční a věcnou podporu.
Martina Fiedlerová

Foto: Milan Mikuš