Klub Českých Turistů

odbor TJ Nový Jičín

KČT Nový Jičín » Kompletní plán akcí » NJ - Kojetín - Petřkovická hora - Valašské Meziříčí

NJ - KOJETÍN - PETŘKOVICKÁ HORA - VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

19. 06. 2021
Pěší, vede M. Kvita

K této turistické akci jsou přiloženy následující soubory:
nj-kojetin-petrkovicka-hora-vm.pdf

Přiložené mapy:
Trasa A · Trasa B

Trasa:

A) Skupina nasedne na autobusovém nádraží na MHD BUS 604, odjezd v 8:45 a nechá se vysadit na Kojetíně na točně (příjezd 9:00). Délka trasy asi 11,5 km.

B) Skupina bude mít odchod v 7:20 ze Smetanových sadů u altánku, odkud vyrazíme přes Svojsíkovu alej, Skalky, Svinec na Kojetín. Délka trasy 16,5 km.

Z Kojetína se společně vydáme na Petřkovickou horu. U ní můžete si odskočit na Petřkovické Lurdy (poutní místo), je to asi 1km prudce z kopce a zpět. Po žluté dojdeme až do Jasenice, kde turistická značka končí. Dojdeme až k pomníku 1.SV a po 50m odbočíme doleva směrem k bývalému lomu (nyní je zatopený a oplocený). Odtud se vydáme po proudu Jasenického potoka, projdeme Mštěnovice a u Dezy pokračujeme kolem obchodní zóny směrem do centra až k pivovaru Holender.

Odjezdy zpět:

15:38 - vlakem do Mořkova, potom busem do NJ

16:15 - busem do NJ (zastávka je u TESCO, na druhé straně silnice)

16:30 - vlakem do Hustopeče n. Bečvou a poté odjezd busem do NJ (odj. 17:19)

17:18 - vlakem do Veřovic, následně odjezd busem do NJ (odj. 18:31)

19:05 - busem z VM autobusového nádraží přímo do NJ

Na vlakové nebo autobusové nádraží od Holenderu je to asi 20 min. chůze, k Tescu asi 10min.

Občerstvení:
na trase není žádná hospoda / turistická chata. Cílem je návštěva (NE exkurze) pivovaru Holender ve VM, kde je možnost posezení na zahradě a občerstvení. Otevření pivovaru bude záviset na vládních opatřeních.

Účast je na vlastní nebezpečí, dodržujme platná nařízení vlády. S sebou vhodnou obuv a oblečení, svačinu a dobrou náladu.

Dotazy směřujte na email kvita.milan@gmail.com, urgentní dotazy telefonicky na 739 547 143. Na vycházku se nemusíte závazně přihlašovat, náklady spojené s vycházkou si každý hradí sám.

Na vycházku vás zve Milan Kvita